Niewiele osób ma naturalnie białe zęby, a przebarwienia, które się na nich pojawiają mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Wybielanie zębów staje się coraz bardziej popularne i jest wiele metod, z których można skorzystać.

Co jest głównym powodem tego, że zęby nie są śnieżnobiałe?

-kamień nazębny
-palenie papierosów
-picie kawy, herbaty oraz wina
-kolor zmienia się wraz z wiekiem
-stosowanie niektórych leków

W jaki sposób wybielić zęby?

Na rynku znajdziemy wiele sposobów na to, aby cieszyć się pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem. To na co się zdecydujemy zależy od nas, ale najlepsze efekty uzyska się dzięki zabiegowi w gabinecie stomatologicznym. Jest on bezpieczny, ponieważ doświadczony specjalista dobierze metodę, która będzie najbardziej odpowiednia oraz efektywna.
Dentyści stosują najczęściej:
Metodę nakładkową – najpierw stomatolog tworzy odlew uzębienia, który wypełnia się aktywnym materiałem wybielającym. Pacjent sam aplikuje takie nakładki, a cały proces trwa kilka do kilkunastu dni.
Metodę laserową – polega ona na tym, że na zęby nakłada się substancję, która jest naświetlana promieniami lasera.
Metodę walking bleach – w komorze zęba umieszcza się substancję z nadtlenkiem wodoru lub nadboranem sodu. Zabieg ten powtarza się kilka razy w tygodniu w odpowiednich odstępach.

Jak podtrzymać efekt wybielenia?

Do szczotkowania zębów można używać pasty o właściwościach wybielających.
Wystarczy stosować białą dietę, która polega na tym, aby nie jeść produktów posiadających intensywne, ciemne zabarwienie. Należy natomiast jeść dużo nabiału, jasnych warzyw oraz produktów zbożowych.
Nie należy palić papierosów.

Domowymi sposobami możemy jedynie utrzymać efekt uzyskany podczas zabiegu w gabinecie stomatologicznym. Najlepiej jest udać się do specjalisty, który dobierze odpowiednią metodę oraz przekaże nam w jaki sposób dbać o zęby, aby utrzymać jak najlepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *