Braki w uzębieniu spowodowane usunięciem zniszczonego zęba przez stomatologa lub ząb utracony przez inną przyczynę można zastąpić implantem.

Wszczepienie implantu zęba to zabieg coraz popularniejszy, dający komfort pełnego uzębienia.

Implant zęba jest to sztuczny zamiennik nabierający rolę korzenia zęba, najczęściej wykonany z tytanu, który wielkością zbliżony jest do naturalnego korzenia zęba. Na jego podstawie umieszony zostaje sztuczny ząb, czyli korona zęba.  Cały proces umieszczenia  sztucznego korzenia zębowego w jamie ustnej jest całkowicie bezpieczny. Nie bez powodu implanty z sukcesem coraz częściej zastępują braki w uzębieniu.

Zabieg wszczepienia implantu trwa od 30 minut do 2 godzin i dzięki znieczuleniu miejscowemu – jest całkowicie bezbolesny.  Następnie po ustabilizowaniu się implantu i jego zintegrowaniu z kością – co trwa od 3-6 miesięcy stomatolog umieszcza tzw. „śrubę gojącą”, która przyśpiesza proces gojenia się błony śluzowej. W niektórych przypadkach można od razu po implantacji założyć koronę czasową. Na tym kończy się cały proces zakładania implantów zębowych. Efekt końcowy pozwala na powrót pięknego, pełnego uśmiechu 🙂

Natomiast dla osób, które pragną jedynie estetycznie poprawić wygląd swojego uzębienia, ale jednak nie są przekonane do długoterminowego zakładania aparatów ortodontycznych – wspaniałym rozwiązaniem są mikroimplanty, zwane również mini śrubami.

Służą poprawie układu zębów dzięki specjalnej główce, która umożliwia mocowanie systemów sił lub łuków. Mikroimplanty są niesamowicie malutkie – ok.  0,5 – 1,2 cm długości oraz 0,12 – 0,16 cm średnicy, przez co nie powodują uczucia dyskomfortu w jamie ustnej. Zabieg podobnie jak w przypadku implantów – jest przeprowadzany pod znieczuleniem miejscowym, mikroimplanty umieszcza się w kości. Proces jest natomiast znacznie krótszy oraz po zakończeniu leczenia mini śruby są usuwane, pozostawiając wymarzony promienny uśmiech. J

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *