Najczęstszym powodem, dla którego udajemy się do stomatologa, jest nieustępujący ból zęba. Na przekór naszej nadziei, okazuję się, że ból jest następcą poważnego problemu, który wymaga specjalistycznego leczenia. W naszej głowie zaczynają pojawiać się złe myśli, a my sami musimy stanąć przed trudnym wyborem. Wyleczyć zęba kanałowo czy może jednak postawić na stomatologiczny implant. Leczenie kanałowe zdaję nam się znacznie szybsze i sprawniejsze niż ma się to w przypadku implantów. One natomiast pozwalają na odbudowę brakującego uzębienia oraz odzyskanie pięknego uśmiechu.

Podstawy leczenia kanałowego.

Leczenie kanałowe to zakres działań mających na celu uratowanie chorego zęba. Co za tym idzie, lecząc zęba staramy się, aby został on na wyleczony bez konieczności jego usunięcia. Pojawiające się ubytki w zębach najczęściej spowodowane są rozwijaniem się próchnicy. Krótko mówiąc, zjada ona nasze zęby, co skutkuje uszkodzeniem delikatnej tkanki, a w późniejszym etapie jest powodem powstającego stanu zapalnego. To właśnie przez zapalenie, czujemy okropny i nieustający ból. Sam zabieg leczenia kanałowego, który jest wykonywany, umożliwia nam pozostawienie naszego zęba w dobrym stanie. Usuwane są z niego jedynie zainfekowane tkanki, a sam ząb zostaje uzupełniony potrzebnymi materiałami. Po przebytych zabiegach leczenia kanałowego, zęby są zdrowe i nie wymagają ekstrakcji.

Czy warto założyć implanty stomatologiczne.

Wszczepianie implantów jest to sprawdzona metoda lecznicza, która składa się z kilku etapów. Proces zakładania implantów jest bezbolesny a rekonwalescencja po zabiegu rzadko daje nieprzyjemne dolegliwości.

Pierwszy etap to wykonanie i analiza niezbędnych zdjęć. Obecnie najlepiej do analizy wykorzystać zdjęcie tomograficzne 3D.

Drugim etapem jest samo wprowadzenie implantów, zabieg trwa przeważnie około jednej godziny do dwóch. Po instalacji implanty zabezpieczone są specjalną śrubą lub w niektórych przypadkach można założyć koronę tymczasową.

Trzeci etap to wygojenie implantów, czyli integracja implantów z kością pacjenta- trwa ona zazwyczaj od trzech do sześciu miesięcy.

Czwarty etap to instalacja korony protetycznej na zintegrowany implant.

Zaleta implantów polega na możliwości odnowy naszego uzębienia i poczucia satysfakcji. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie zdecydować się na odpowiedni rodzaj leczenia, warto w takim momencie udać się do specjalisty w celu zasięgnięcia porady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *