Mikroimplanty to swego rodzaju mini śruby, które przyczyniły się do rozwoju leczenia ortodontycznego. Powodują one znacznie szybsze leczenie oraz umożliwiają wykonywanie najdrobniejszych korekt zgryzu, bez użycia aparatów stałych. Oprócz tych znaczących cech, mikroimplanty, pozwalają również na leczenie skomplikowanych ubytków, które do chwili obecnej, wymagały znacznie poważniejszych, zabiegów chirurgicznych.

Zalet korzystania z mikroimplantów.

Mini implanty to szereg kilku znaczących zalet. Ich rozmiar jest na tyle drobny, że nie uszkadza naszych kości a jego usunięcie jest proste i bezkolizyjne. Ich wielkość to zakres jedynie między 6 a 12 mm, natomiast średnica nie przekracza 1,6 mm. Charakterystyczna cechą mikroimplantów to przede wszystkim specjalistyczna główka, która umożliwia umocowanie systemów lub łuków. Po drugie ich kompaktowy kształt umożliwia osadzenie na każdej części narządu żucia. Mikroimplanty nie naruszają estetyki naszej twarzy, co daję bardzo wysoki komfort podczas leczenia. Tego typu implanty możemy obciążać od razu po nałożeniu. Jednak, najważniejszą z ich cech jest stabilne i pewne zakotwiczenie.

Kiedy możemy zdecydować się na mikroimplanty?

Każdy z nas, mający problem z uzębieniem, zastanawia się, z jakich dostępnych metod może skorzystać. Co w jego przypadku okaże się najlepszym rozwiązaniem.  Stosowanie mikroimplantów posiada wiele zaleceń. Przede wszystkim, najczęściej kwalifikują się do takiej metody osoby posiadające opadający łuk. Zdarza się to poprzez wskazane, usunięcie zębów, co w późniejszym etapie może skutkować opadnięciem wargi. Równie korzystnie wpłyną one na korekcję linii pośrodkowej oraz przy znaczących brakach uzębienia. Kolejny typ, kwalifikujący się do takiego leczenia to intruzja zębowa. Jest to problem powodujący wbijanie się, za długich zębów, do kości. Nie dość, że jest to kłopot estetyczny to w dodatku powoduje miejscowy ból. Okres leczenie jest ściśle zależny od wielkości problemu oraz zaleceń lekarza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *