Obecna stomatologia to coraz szersza oferta metod leczenia, które dają pacjentom szansę na piękny uśmiech. Świat rozwija się coraz szybciej a wraz z nim rosną możliwości naszych specjalistów. Leczenie za pomocą implantów, cieszy się coraz większą popularnością i jest coraz częściej wykorzystywane. Nie tylko ze względów estetycznych, ale również finansowych, trafia do coraz to większego grona odbiorców.

Implant- czym jest i jakie posiada zalety.

Implantem stomatologicznym nazywamy sztuczny korzeń, wykonany z tytanu. Pełni dokładnie taką samą funkcje jak naturalny korzeń, utrzymując koronę zęba podczas żucia. Mocując do korzenia elementy, możemy wykonać odbudowę jednego zęba bądź zamocować większą ilość, czyli protezę. W przypadku, gdy jesteśmy pozbawieni większej ilości zębów, mamy możliwość stworzenia niewyjmowanego uzupełnienia, czyli mostu. Podsumowując, zadanie implantów to jednocześnie odbudowa jednego zęba jak i całej szczęki. Implanty posiadają wiele zalet, jednakże najważniejsza z nich to niezawodność. Są doskonale trwałe i odporne na uszkodzenia, dlatego tak chętnie wykorzystywane jako alternatywa naturalnych zębów. Ponadto implanty stomatologiczne można praktycznie idealnie dopasować do odcieni pozostałych zębów, przez co nie wyróżniają się na tle innych. Równie ważnym atutem jest fakt, że implanty nie wywołują reakcji alergicznych, co za tym idzie może być wykorzystywany u każdej osoby, która ma warunki do instalacji implantów.

Najczęstsze obawy i przeciwwskazania wiekowe.

Zazwyczaj każdy z nas ma obawy przed zabiegami chirurgicznymi. Spowodowane jest to niedoinformowaniem o szczegółach zabiegu oraz o jego przebiegu. Dlatego tak ważne jest, aby dowiedzieć się jak najwięcej, żeby nie dopuścić do niepotrzebnych nerwów. Leczenie implantologiczne można rozpocząć, jeśli pacjent ukończył 18 rok życia. To podstawowa zasada. której nie da się ominąć. Jeśli nasz problem dotyczy przednich zębów, warto jest przeczekać i ewentualne czynności podjąć dopiero po 25 roku życia. Górna granica wiekowa nie jest ściśle określona, najstarszy pacjent jakiemu przeprowadzono zabieg miał 78 lat. Należy jednak pamiętać, że przeciwwskazaniem do takiego leczenia jest między innymi osteoporoza, nieustabilizowana cukrzyca, zaburzenia układu krzepnięcia, choroba reumatoidalna, nowotwory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *