Wybielanie zębów domowymi sposobami.

 

W obecnych czasach, wybielanie zębów w domu jest równie proste i skuteczne, jak u dentysty. Wystarczy jedynie wiedzieć, jak to zrobić. Codziennie spotykamy się z substancjami, które powodują kamień i przebarwienia na naszych zębach. Nie musimy ich unikać wystarczy, że na równo będziemy stosować te, które będą je powstrzymywać.

Co wpływa na przebarwienia?

 

Na przebarwienia naszych zębów wpływa wiele czynników. Pierwszym, najbardziej istotnym jest wiek, gdyż wraz z wiekiem nasze zęby tracą kolor i stają się ciemniejsze. Drugi czynnik to z pewnością dieta. Ona również, w głównej mierze wpływa na jakość naszych zębów. Codzienna, poranna kawa to totalne zabójstwo, tak jak inne silnie barwiące substancję (wino, czekolada czy herbata). Kolejna rzecz to próchnica, ona równie negatywnie wpływa na jakość uśmiechu. Należy również wspomnieć o lekarstwach, posiadających chemikalia. Działające pozytywnie na zdrowie leki, mają negatywne skutki uboczne dla naszego uzębienia. Ostatnią rzeczą jest oczywiście styl życia. Częste choroby, ciągły stres czy palenie papierosów to jedne z najgorszych powiązań.

Domowe sposoby- skuteczne i szybkie.

 

Wybielanie naszych zębów możemy rozpocząć już od wyboru odpowiednich produktów i eliminacji z pożywienia tych negatywnych. Truskawki to źródło kwasu jabłkowego, który usuwa przebarwienia. Podobnie jak truskawki, działa też ananas, który dodatkowo zawiera bromelainę, która z łatwością walczy z powstającą próchnicą. Zaopatrzmy się również w orzechy, jabłka, seler czy gruszki, produkty te wzmagają powstawanie śliny, przez co bakterię trzymają się z dala od zębów. Jeśli posiadamy w naszej apteczce leczniczy węgiel, użyjmy go również do wybielenia naszych zębów. Rozpuśćmy tabletkę we wodzie, po czym wypłuczmy usta mieszanką. Ostatni sposób to coś co powinniśmy wykonywać codziennie. Regularnie szczotkujmy i płukajmy nasze usta, możemy do tego użyć zarówno specjalnych płynów jak i mieszanki solnej.  Jeśli nie możesz oprzeć się substancją barwiącym, pamiętaj o piciu sporej ilości wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *