Niektórym wydaję się, że białe zęby możemy uzyskać jedynie za sprawą odpowiedniego szczotkowania oraz nitkowania. Nic bardziej mylnego, dużą odpowiedzialność za kolor oraz kondycję naszych zębów, odpowiada nasz dieta. Niezaprzeczalnie, powinna być ona bogata w wapń, witaminy oraz tłuszcz.

Korzystaj z przetworów mlecznych.

 

Świetny wpływ na nasze zęby ma wapń. To niezbędny minerał, który odpowiada za budowę oraz strukturę zęba. Nie ma co ukrywać, że największym dostawcą budulcowego wapnia są mleczne produkty. Maślanka, jogurt naturalny czy kefir to produkty, które skutecznie uzupełnią nasze braki. Kiedy możemy zauważyć, że brakuje w naszej diecie wapnia? W momencie, kiedy nasze zęby stają się kruche, pojawia się próchnica a my obserwujemy delikatne złamania. Duży wpływ na nasze zęby, ma również ser żółty. Jego żucie podnosi pH naszej płytki co przyczynia się do zmniejszenia rozwoju próchnicy. Równie pozytywnie działającym produktem są ryby, które biorą znaczący udział w mineralizacji. Wapń wchłania się w organizm, dzięki obecności witaminy D. Najlepszym jej źródłem są właśnie ryby szczególności makrela i łosoś.

Z czego jeszcze korzystać?

 

Oprócz wymienionych wcześniej produktów, warto będzie skorzystać również z marchewki. Posiada ona właściwości podobne do szczoteczki do zębów. Bogactwo witaminy A wzmacnia oraz utrzymuje nasze dziąsła w odpowiedniej kondycji. Ku zaskoczeniu, truskawki to świetny produkt wybielający zęby. Chodź z pewnością nie zastąpi ona specjalistycznych produktów wybielających, ale zawartość kwasu jabłkowego nieco ułatwi zadanie. Na koniec spróbujmy sił zielonej herbaty. Jedna filiżanka takiego naparu zawiera około 0.3 mg fluoru, który z łatwością radzi sobie z próchnicą. Dodatkowo działa wzmacniająco na szkliwo oraz zębinę. Podsumowując, nie tylko odpowiednie szczotkowanie oraz nitkowanie zębów poprawi kondycje naszego uśmiechu. Warto pamiętać, że nawet najprostsze produkty żywnościowe potrafią zapewnić zaskakujące efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *