Dzisiejsze czasy dają nam wiele możliwości, również takich związanych z naszymi zębami. Jeśli, chcemy, aby nasze zęby stały się bielsze, nie wydając fortuny na profesjonalne zabiegi, możemy zastosować inne metody. Inne znaczy naturalne, takie w domowym kąciku, które pomogą naszym zębom, powrócić do pięknej bieli.

Nie tylko białe znaczy zdrowe.

 

Na barwę naszych zębów, wpływa wiele czynników. Naturalny kolor zależy głównie od genetyki i co dziwne nie zawsze jest on śnieżno-biały. Zdarza się, że naturalna płytka przybiera szarą bądź lekko żółtawą barwę. Kolor zębów zmienia się również z biegiem lat, ma na to wpływ nasz wiek, stosowanie różnego rodzaju używek, ale także żywieniowe nawyki oraz pielęgnacja. Często rodzice powtarzali nam, aby zęby szczotkować po każdym posiłku i nie rzucali słów na wiatr. Częste mycie chroni naszą jamę ustną przed infekcjami, ale także zapobiega powstawaniu próchnicy. Oczywiście poprawia również kolor naszej płytki, znacznie ją wybielając. Należy zwrócić uwagę na mycie zębów po takich napojach jak herbata, czerwone wino czy kawa, gdyż posiadają one mocne substancje barwiące. Nie zapominaj również o częstych wizytach stomatologicznych, które równie dobrze wpływają na kondycje jak i wygląd zębów.

Domowe sposoby na wybielanie zębów.

 

Pierwszym powszechnie znanym sposobem na wybielenie zębów, jest płukanie jamy ustnej. Pomaga on również w oczyszczaniu organizmu oraz leczeniu różnych chorób. Najczęściej do takich zadań wybiera się olej kokosowy, sezamowy czy lniany. Kolejnym sprawdzonym produktem jest węgiel aktywny. Posiada on zdolność pochłaniania wszelkich zanieczyszczeń oraz ścieranie osadu z zębów. Dostępny jest on w każdej z aptek, w różnych formach, więc jego nabycie nie będzie dla Ciebie problemem. Na koniec soda oczyszczona, która podobnie jak węgiel, oczyszcza nasze, żeby zęby z osadu. Należy pamiętać, że ten sposób jest skuteczny, lecz równie ryzykowny. Za duża ilość sody, może uszkodzić nasze szkliwo i spowodować nadwrażliwość naszych zębów. Stosowanie sody oczyszczonej to dobry sposób, który można stosować przez krótki czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *