Już wiele lat temu potwierdziło się powiedzenie, że choroby zębów związane są z ogólnymi chorobami, które dotykają nasz organizm. Niegdyś oceniało się wartość człowieka, właśnie przez stan jego uzębienia i ogólnego wygląd wnętrza jamy ustnej. Było to niemożliwe to sfałszowania, przez co tak bardzo cenione. W dzisiejszych czasach stan naszych zębów również jest w stanie dostarczyć nam wielu informacji, związanych nie tylko z naszym zdrowiem. W jaki sposób?

Co ból zębów mówi o naszym zdrowiu?

 

Na pierwszy ogień weźmy dolne i górne siekacze, sygnalizują one głównie problemy związane z zapaleniem pęcherza, nerek a także z zapaleniem uszu. Trójki to zęby, które informują o problemach ze stawami biodrowymi oraz chorobami prostaty, pęcherza żółciowego czy wątroby. Bóle występujące w piątym i czwartym korzeniu świadczą o zapaleniach jelita grubego, alergiach oraz zapaleniu płuc. Jeśli mamy problem ze stawem kolanowym bądź łokciowym, możemy spojrzeć na górne i dolne czwórki. Zasygnalizują nam, jeśli wina będzie leżeć po tej stronie. Problemy z żołądkiem bądź trzustką mogą objawiać się bólem w górnej szóstce. Natomiast dolna świadczy na przykład o miażdżycy. Ósemki, zwane też zębami mądrości mogą wskazywać na wrodzone wady serca bądź choroby „mędrców”. Ból dolnych siódemek sygnalizuje nam problem z naszymi żyłami. Może odpowiadać za astmę czy też żylaki i hemoroidy.

Wygląd zębów świadczy o charakterze.

 

Ku naszemu zaskoczeniu wielu informacji na temat naszego charakteru może powiedzieć nam wygląd naszych zębów. Jeśli są one równe świadczą o naszej elokwencji, jeśli natomiast ich wysokość nie jest zbyt równa oznacza to, że zbyt dużo myślimy. Posiadacze małych i” rzadkich” zębów uważani są za oszustów i ludzi przebiegłych. Jeśli posiadasz duże łuki, może oznaczać to, że jesteś dość próżny. Człowiek radosny charakteryzuje się dużymi odstępami między siekaczami a proporcjonalne i zdrowe zęby cechują tych, którzy posiadają dobre i dzielne serce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *