Zęby tracimy z wielu powodów, może być nim próchnica, paradontoza, złamania czy po prostu nieodpowiednia higiena. Każdy z naszych zębów ma ściśle określoną rolę. Dlatego brak choćby jednego z nich może zaburzyć funkcjonowanie naszej jamy ustnej, co może doprowadzić do niekorzystnych zmian. Jedynym wyjątkiem okazują się zęby ósme, które czasem są specjalnie usuwane.

Co, jeśli nie uzupełnimy braków?

 

Braki w uzębieniu mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Pierwszą z nich jest nieprawidłowe rozłożenie siły nacisku naszych zębów. Nawet jeden ubytek może doprowadzić do przeciążenia pozostałych zębów. Drugą poważną konsekwencją może być przesuwanie się zębów, przez co między zębami mogą pojawiać się nieestetyczne odstępy. W późniejszym czasie w przerwach zaczynają odkładać się resztki pożywienia a to doprowadza do stanów zapalnych i próchnicy. Również naszą głowa zaczyna na tym cierpieć, gdyż często pojawiają się jej bóle. Ponadto, dziąsła zaczynają się obniżać przez co odsłaniamy szyjkę zębową i osłabiamy nasze kości. Na końcu możemy spodziewać się zaburzeń w zgryzie, ponieważ zęby stykają się ze sobą a żucie staje się nieefektowne.

Ubytki konsekwencją braku zębów.

 

Jeśli nie zadbamy odpowiednio o stan naszych zębów, możemy spodziewać się całkowitego braku w uzębieniu. Na początku dzieje się to stopniowo, zanikają tkanki kostne, co doprowadza do zniekształcenia proporcji naszej twarzy. Efektem jest obwisła skóra, zapadnięcie się policzków, opadnięcie kącików ust a także wysunięcie się brody. Dodatkowo, brak podparcia powoduje na naszej twarzy powstanie zmarszczek, co powoduje znaczne postarzenie twarzy. Uzupełnianie braków w uzębieniu nie jest trudne, czasem wystarczy zaledwie kilka wizyt u lekarza, który podejmie najkorzystniejszą metodę do wyleczenia problemu. Jest to zdecydowanie bardziej opłacalne niż narażanie naszego zdrowia oraz wyglądu, który może okazać się nieodwracalnym skutkiem zaniedbywania naszej jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *