Coraz częstszym sposobem do walki z wadą zgryzu jest aparat ortodontyczny. To wyjątkowo skuteczna metoda uzyskania idealnego uśmiechu. Decydując się na leczenie aparatem ortodontycznym musimy przygotować się na wprowadzenie zmian w naszym codziennym życiu. Dla niektórych mogą okazać się one niezauważalne, a innym sprawić prawdziwy kłopot.

Dążenie do doskonałości.

Białe zęby to marzenie każdego z nas. Chcąc uzyskać takich efekt musimy wiedzieć, że to czas będzie odgrywał najistotniejszą rolkę. Pierwsze kroki, które towarzyszą nam w osiągnięciu naszego celu, to decyzja o założeniu aparatu na zęby. Jednakże przed długotrwałym leczeniem należy dokonać kilka potrzebnych zdjęć, wyleczyć zęby oraz pozbyć się kamienia. Dopiero później możemy przygotowywać się na zmiany. Pierwsze dni mogą sprawiać nam dyskomfort, który będzie odczuwalny w formie bólu oraz nacisku. Ból może wiązać się z utrudnionym spożywaniem pokarmów oraz napojów, ale bez obaw to tylko chwilowe. Ważną sprawą, z którą musimy się pogodzić jest zmiana w naszej codziennej diecie. Musimy ograniczyć spożywanie lepkich słodyczy, twardych produktów, pestek oraz sucharków. Również surowe warzywa i owoce należy ograniczyć bądź spożywać w znacznie mniejszych rozmiarach (czyli kroić na mniejsze). Niestosowanie się do określonych ograniczeń może prowadzić do powstawania próchnicy oraz wyginania się i odklejania elementów konstrukcji.

Dłuższa higiena i mikrourazy.

Aparat ortodontyczny wiąże się również ze znacznie dłuższą higieną. Czas spędzony w porannej toalecie staje się znacznie dłuższy i niezwykle ważny. Powinniśmy zaopatrzyć się również w specjalistyczna szczoteczkę do zębów, której długie włosie umożliwia dotarcie do ciężko dostępnych miejsc. Na początku naszego leczenia nie unikniemy również otarć ani urazów, które powstają w jamie ustnej. Również pierwsza higiena może okazać się ciężka i podczas dokładnego oczyszczania zakamarków, możemy przypadkowo uszkodzić nasza błonę śluzową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *