Nowy rok to dla każdego czas postanowień. Wraz z 1 stycznia stawiamy sobie cele, które mamy
w planach cały rok sumiennie realizować. Warto w związku z tym pomyśleć o naszym zdrowiu. Szczególnie o zębach. Podczas planowania postanowień noworocznych pamiętajmy o nich, w końcu są podstawą naszego pięknego uśmiechu. Wszyscy dobrze wiemy, że higiena jamy ustnej jest niezbędna w każdym wieku.  Jakie nawyki powinniśmy więc wprowadzić do naszego życia z nadejściem nowego roku?

  1. Szczotkuj zęby co najmniej 2 razy dziennie. Niby oczywiste i banalne, jednak niekiedy z powodu zmęczenia lub wyjazdu zdarza nam się zapomnieć o czymś tak ważnym jak mycie zębów. W tym roku nie pozwalajmy sobie na to. Nawet w wyjątkowych sytuacjach.
  2. Codziennie używaj nici dentystycznych. Zapominanie o tym kroku higieny może powodować powstawanie kamienia.
  3. Ogranicz znacznie spożywanie cukru. Im częściej będziemy podjadać pomiędzy posiłkami tym większe istnieje ryzyko atakowania szkliwa zębów przez kwasy wytwarzane przez bakterie w naszej jamie ustnej.
  4. Regularnie odwiedzaj dentystę i stomatologa. Jest to niezbędne w odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej. Bardzo ważne jest, aby co pół roku wybrać się do specjalisty i sprawdzić czy z naszymi zębami jest wszystko w porządku. Czekanie aż coś się stanie lub coś zacznie nas boleć nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wtedy może być już za późno.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *