Stomatologia kosmetyczna skupia się na leczeniu uzębienia ze specjalnym uwzględnieniem efektów estetycznych – jej celem jest stworzenie idealnego uśmiechu. Dział ten dysponuje wieloma możliwościami, które dostosowywane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Lekarz stomatologii estetycznej potrafi trafnie i dokładnie ocenić stan uzębienia i dostosować najbardziej pomocne zabiegi. Dzięki temu każdy, kto zmaga się z problematycznym uzębieniem i u którego tradycyjne zabiegi nie przynoszą rezultatów, może liczyć na profesjonalną pomoc w tej dziedzinie.

Jakie zabiegi oferuje?

Najpopularniejszym zabiegiem w dziedzinie stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Wielu z nas boryka się z problemem przebarwionego szkliwa i nawet najlepsze produkty do wybielania nie są w stanie temu zaradzić. Na pomoc przychodzi specjalny zabieg, po którym efekty widoczne są niemal od razu. Na zęby nakłada się pastę, która pod wpływem podświetlenia przez specjalną lampę idealnie wybieli zęby pacjenta. Jest również opcja nakładek, które dokładnie wybiera dla nas stomatolog, ale proces ten jest nieco dłuższy i wymaga naszej pracy w domu. Stomatologia kosmetyczna w chwilę rozwiąże nasze długoletnie problemy, których rozwiązać nie była w stanie żadna inna dziedzina.

Kolejny możliwy zabieg to piaskowanie, czyli oczyszczanie zębów, usuwanie przebarwień. Piaskowanie ma na celu dotarcie do miejsc problemowych, które są ciężko dostępne przy codziennym myciu szczoteczką. Przebarwienia usuwa się przy użyciu specjalnego piasku dentystycznego, a na koniec poleruje.

Skaling zębów to kolejna praktyka dostępna w zakresie stomatologii estetycznej. Zabieg ten polega na usuwaniu kamienia nazębnego, który może prowadzić do stanów zapalnych, próchnicy, czy innych chorób, dlatego jego usunięcie jest bardzo istotnym procesem, dzięki któremu poprawi się nie tylko estetyka, ale również zdrowotność naszych zębów.

Stomatologia estetyczna zajmuje się również zmianą kształtu zębów z trwałymi uszkodzeniami, przebarwieniami. Podczas tego zabiegu stomatolog nakłada na nasze zęby tzw. licówki, zazwyczaj porcelanowe nakładki. Dzięki temu pacjent uzyskuje naturalny efekt idealnego kształtu, w krótkim czasie i bez bolesnych operacji czy wierceń. Warto również wspomnieć o możliwych implantach.

W zakres stomatologii kosmetycznej zaliczamy również możliwość wykonania zdjęcia rentgenowskiego, które może okazać się niezbędne w przypadku wielu pacjentów.

Czy są jakieś ograniczenia?

Zabiegi z zakresu dziedziny stomatologii estetycznej nie powinny być jednak wykonywane u osób poniżej szesnastego roku życia lub u kobiet w ciąży. Oczywiście na początku bardzo istotne jest zapoznanie się z listą składników wykorzystywanych podczas zabiegów, aby wykluczyć reakcje alergiczne z tym związane.

Stomatologia kosmetyczna, dzięki szerokim zakresie możliwości, sprawi, że nasz uśmiech w krótkim czasie nabierze takiego kształtu i koloru o jakim marzymy i dzięki któremu uśmiech nie będzie schodził nam z twarzy przez długie lata!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *