Chcesz zapewnić sobie piękny uśmiech dzięki wszczepieniu implantu zębowego? Implanty zapewniają naturalny wygląd i wysoki komfort użytkowania. Jednakże pomimo wielu zalet część osób borykających się z problemem braków w uzębieniu ma obawy i zwleka z decyzją o inwestycji i rozpoczęciu leczenia. Leczenie implantologiczne nie jest skomplikowaną procedurą. Poniżej krok po kroku znajdziesz informacje na temat zabiegu wszczepienia implantów zębowych – od pierwszej konsultacji z implantologiem do ostatniej wizyty.

3 kroki do zrealizowania leczenia impatologicznego

Konsultacja

Pierwszym krokiem w leczeniu implantologicznym jest konsultacja ze specjalistą, która pozwala m.in. zweryfikować czy występują jakiekolwiek przeciwwskazania do podjęcia leczenia. Ważne jest, aby w trakcie rozmowy przekazać lekarzowi jak najwięcej informacji na temat swojego stanu zdrowia czy nawyków żywieniowych, ponieważ są to czynniki mogące zaważyć na powodzeniu zabiegu.

Podczas pierwszej wizyty uzyskasz wszelkie niezbędne informacje na temat przebiegu procesu wszczepienia implantów, kwestii związanych z przygotowaniem, jak i zaleceń po zabiegu. Dzięki tej wizycie lekarz będzie mieć możliwość poznać Twoje oczekiwania względem efektów estetycznych zabiegu.

Po przeprowadzonym z Tobą wywiadzie i dostarczeniu informacji o alternatywnych metodach leczenia następnym etapem jest wykonanie diagnostyki obrazowej. Później lekarz ustali jakie inne badania należałoby ewentualnie zrobić. Po przeanalizowaniu i omówieniu wyników przedstawi Ci plan oraz koszty leczenia implantologicznego. Jeśli zdecydujesz się na nie, kolejnym krokiem będzie umówienie wizyty na wszczepienie implantów.

Prawidłowe wszczepienie implantu zęba

Wiele osób zastanawia się, czy zabieg wszczepienia implantu boli. Nie powinien, ponieważ odbywa się ze znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu w trakcie zabiegu pacjent nie czuje dyskomfortu i bólu.

Po wykonaniu znieczulenia chirurg nacina dziąsło, delikatnie je rozsuwa, nawierca otwór
i wprowadza implant. Po tym następuje założenie szwów. Zabieg jest przeprowadzany
z użyciem specjalnego mikroskopu, z pomocą którego lekarz w bardzo precyzyjny i szybki sposób wykona zabieg – cały proces trwa około 30 minut.

Leczenie po wszczepieniu implantów zębowych

Pierwsze 2 tygodnie po wszczepieniu implantu są bardzo ważne, ponieważ jest to czas, kiedy goją się tkanki. Dlatego po zabiegu trzeba postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Główne zalecenia:

  • przez około dwa tygodnie jeść rozdrobniony pokarm, najlepiej płynny
  • po każdym posiłku przepłukiwać jamę ustną letnią wodą lub solą fizjologiczną
  • podczas mycia zębów omijać okolicę, gdzie został wszczepiony implant
  • zabronione jest palenie papierosów
  • przyjmować zalecone leki, o ile takie zostały przepisane

Po 14 dnach od zabiegu należy udać się do chirurga stomatologicznego, aby usunąć szwy. Następnie, po okresie od 2 do 4 miesięcy, trzeba przyjść na umówioną wizytę kontrolną, aby zaplanować dalsze leczenie, którego celem będzie realizacja koron zębowych.

Po więcej informacji zapraszamy pod adres: http://www.litynscy.pl/Nasze.html#implantologia

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *