Współczesna stomatologia przychodzi z pomocą nie tylko w przypadkach problemów zdrowotnych, lecz również problemów związanych z estetyką uśmiechu. Problemami estetycznymi są przebarwienia zębów, naturalne nierówności, przerwy między zębami lub uszkodzenia mechaniczne powierzchni zęba. Istnieje sposób, by im zapobiec i cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata. Sposobem na osiągnięcie pięknego uśmiech są profesjonalnie dobrane licówki.

Czym są licówki?

Licówki są cienkimi, porcelanowymi nakładkami mocowanymi na zęby i przyklejanymi do nich poprzez specjalny cement. Ich celem jest zapewnienie zębowi siłę i wytrzymałość na równi z naturalnym szkliwem. Mają za zadanie chronić zęby oraz nadawać im estetyczny wygląd. Licówki zakładane są na stałe. Każda licówka przygotowywana jest na specjalne zamówienie, ponieważ musi pasować do kształtu naturalnego zęba pacjenta i stanu jego naturalnego szkliwa.

Licówki będą idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających szpary międzyzębowe, erozje i ubytki przy szyjkach zębowych, przebarwienia, które są odporne na wybielanie. Sprawdzą się również przy nieprawidłowym ustawieniu zębów, ich nieestetycznym kształcie czy też starciu powierzchni zębowej, która następuje z wiekiem.

Przed podjęciem decyzji o założeniu licówek należy uzyskać niezbędne informacje od lekarza, ich koszcie oraz pielęgnacji. Wraz z postępem nauki i dostępie do zróżnicowanych materiałów, możliwości zakładania licówek zwiększają się. Licówki stanowią dużo mniej inwazyjną technikę niż system koron. Można powiedzieć, że są jego nowoczesną alternatywą. Obecnie odchodzi się od tradycyjnego zakładania koron.

Zabieg zakładania licówek i ich higiena.

Na pierwszej wizycie lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad, na którym ustalany jest oczekiwany efekt oraz dokonywane są niezbędne badania stomatologiczne. Wykonywane jest także zdjęcia pan tomograficzne uzębienia. Po zapoznaniu się ze stanem uzębienia pacjenta, lekarz wycenia usługę oraz prezentuje etapy leczenia.

Druga wizyta polega na pobraniu wycisku łuków zębowych. Lekarz wraz z pacjentem dobierają kształt zębów, po czym wyciski trafiają do pracowni, gdzie technik na podstawie otrzymanej próbki wykonuje modele wraz z woskową wizualizacją pracy. Po akceptacji przyszłego względu uzębienia, zęby pacjenta przygotowywane są do nałożenia licówek. Pacjentowi zakładanie są czasowe uzupełnienia dentystyczne. Podczas ostatniego spotkania następuje zacementowanie porcelanowych nakładek, poprzez utwardzanie światłem. Nadmiar materiału jest usuwany, a brzegi licówki są polerowane.

Niewątpliwą zaletę licówek jest to, że w przeciwieństwie do innych rozwiązań dentystycznych, jak na przykład zakładanie koron, zęby wymagają znacznie mniejszego przygotowania. Trwałość tego rozwiązania to minimum 10 lat.

Licówki należy kontrolować regularnie u stomatologa, a ich higiena nie różni się niczym od higieny zębów bez licówek. Systematyka higieny jamy ustnej i regularna opieka dentystyczna to podstawa, aby licówki posłużyły nam jak najdłużej.

 

Pamiętaj, aby wybrać sprawdzony gabinet, gdzie będziesz zadowolony z jakości usług. Sprawdź naszą ofertę! Na nas możesz polegać: http://litynscy.pl/#naszeuslugi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *